WordPress eklentisiz basit ziyaretçi sayacı
12 Ağustos 2015 Furkan Atabaş 4.244 Okunma Yorum Yok

WordPress eklentisiz basit ziyaretçi sayacı


Hazır Kod ve Fonksiyonlar Wordpress

WordPress ile yaptığım bir web sitesinde lazım olduğu için böyle bir şeyi yazmaya gerek duydum dememe gerek yok sanırım (: Artık ne zaman blog yazısı yazdığımın farkına varmışsınızdır diye düşünüorum.

Profesyonelliğinden çok çok şüphe ettiğim elimden geldiğince benim işimi gören wordpress eklentisiz ziyaretçi sayacını sizlere sunmaktan utanç duyarım 😛 Gönül isterdi ki çok profesyonel bir kodlama ile karşınıza çıkayım fakat ne yazık ki daha o kadar piştiğimi düşünmüyorum. (:

WordPress ile eklentisiz ziyaretçi sayacım basit olarak sadece siteye girişleri sayıyor. Yani her bir içerik için ayrı ayrı veya hangi ip hangi siteden gelmiş gibi bir sayaç değil. Basit olarak siteye girildiği zaman oturum kontrolü yapıyor ve session yoksa (siteye ilk girildiği zaman artıp daha sonra ki sayfa gezmelerinde artmaması için) sayacı 1 artırarak güncelleme işlemi yapıyor.

Not: Vermiş olduğum  wordpress eklentisiz sayaç fonksiyonu kodlarını wordpress sitenizde kullanmış olduğunuz tema klasörü içerisinde ki functions.php içerisine sayfanın en alt satırında bulunan ?> karakterlerinden önce yazınız ki herhangi başka bir fonksiyon ile karıştırıp hata almayın.

Not 2: Her türlü aksaklığa karşı dilerseniz functions.php dosyanızda düzenleme yapmadan önce kopyalayarak yedeğini alın.

Not 3: Eğer tema klasörünüzde functions.php yok ise ki bu çok zor bir ihtimal heyecan yapmayın ve siz functions.php dosyası oluşturarak içerisine <?php  ?> kodlarını yazıp <?php ile  ?> karakterleri arasına kodları yapıştırın.

Ve karşınızda wordpress eklentisiz basit ziyaretçi sayacı fonksiyon kodları