Ajax İşlemlerinde XMLHttpRequest Cannot Load Hatası
14 Haziran 2015 Furkan Atabaş 9.331 Okunma 2 Yorum

Ajax İşlemlerinde XMLHttpRequest Cannot Load Hatası


Çözümler jQuery PHP

Bu yazıyı yazmadan saatler önce karşılaşıp dakikalar önce çözebilmiş olduğum jquery ajax işlemi sırasında ajax işleminin gerçekleşmeyip console ekranında

XMLHttpRequest cannot load http://siteadi.com/xc/xf/xp. No ‘Access-Control-Allow-Origin’ header is present on the requested resource. Origin ‘http://www.siteadi.com’ is therefore not allowed access.

yazısı ile bilgilendiğim gıcık bir hatanın çözümünü daha sonra tekrar karşılaşabilme ihtimalime karşı bir yerlere not etmek istedim. Ve bu yerin uzun zamandır yazı yazmadığım bloğum olmasına karar verdim.

Doğruyu söylemek gerekirse hatanın nedeni hakkında en ufak bir bilgim yok. Ama tahmin etmem gerekirse sanırım sunucu ile alakalı bir sorun oluyor olabilir. Buda benim aslında o kadar da iyi bir yazılımcı olmadığımı gösteriyor 😀 XMLHttpRequest cannot load .. ile başlayan sorunun çözümüne gelince ben çözümü ajax ile veri gönderdiğim php sayfasının başına

kodunu ekleyebilirsiniz. Umarım bu işlem benim olduğu gibi sizinde probleminizi çözmenize yardımcı olur. Daha faydalı ve kaliteli yazılarda görüşmek üzere (: